Mecze Na Żywo.pl - nie tylko piłkarskie! Oglądaj mecze, meczyki w Internecie!

Nowe firmy bukmacherskie a ustawa hazardowa 13.02.2018 10:51

Nowe firmy bukmacherskie a ustawa hazardowa

W 2017 roku byliśmy świadkami prawdziwej rewolucji na rynku gier hazardowych, zapewne wiele osób nawet nie zdawało sobie sprawy że wszystkie kasyna internetowe w naszym kraju działały nielegalne, jednak wciąż oferowały swoje usługi Polakom, podobnie działali bukmacherzy, którzy oferowali swoje usługi bez 12% podatku, co w świetle prawa jest nielegalne. Jednak te czasy minęły od 1 kwietnia 2017 weszła w życie ustawa hazardowa, która wykurzyła z naszego kraju kilku gigantów bukmacherskich takich jak Bet365.

A więc co się zmieniło ?

Przede wszystkim bukmacherzy którzy nie uzyskają stosownej licencji nie mogą oferować swoich usług na terenie naszego kraju zarówno online jak i naziemnie, ci którzy posiadają taką licencje nazywani są legalnymi bukmacherami i mogą działać w naszym kraju. Do takich firm należy tylko kilka podmiotów w tym nowo powstałe - Totalbet i Superbet. Druga sprawą jest tak zwany rejestr stron zakazanych, który zawiera adresy bukmacherów bez licencji którzy są automatycznie blokowani.

Kolejną dość istotną zmianą są kasyna online które zostają wpisane do rejestru i blokowane, wyjątkiem ma być jedno kasyno kontrolowane przez państwo.

Rejestr stron zakazanych obowiązuje od 1 lipca 2017r  i musi być egzekwowany zarówno przez dostawców internetu oraz operatorów płatności czyli jeśli dana strona jest wpisana do rejestru to nasz dostawcą usług internetowych powinien uniemożliwić nam dostanie się na taką stronę, tak samo jak operatorzy płatności, którzy powinni odrzucać wnioski o wpłaty na portfele takich bukmacherów.

Wszelkie kasyna naziemne pozostają bez zmian o ile posiadają stosowną koncesje.

Automaty do gier naziemnych stają się nielegalne jeśli nie są kontrolowane przez państwo, podobnie jak poker online, który jest legalny jedynie w kasynie internetowym kontrolowanym przez państwo.

Bukmacherzy którzy zostali na polskim rynku a są to: 

-STS,

-Totolotek

-Fortuna

-Lvbet

-Forbet

-Milenium

Zobowiązani są do odprowadzania dwóch podatków, podatek od postawionej stawki, który wynosi 12%, oraz podatek od wygranej, który wynosi 10%. Pierwszy z nich dotyczy wszystkich graczy którzy zawierają zakład z bukmacherem, drugi natomiast naliczany jest od wygranych przekraczających jednorazowo 2280zł, więc jeśli twoja wygrana wyniesie powyżej tej kwoty, bukmacher wypłaci Ci 10% mniej i ma obowiązek przekazać go do urzędu skarbowego.

Oglądaj codzienne transmisje z najciekawszych meczów i rozgrywek sportowych
totolotek

Typy bukmacherskie

 1. Francja Francja

  Niemcy Niemcy

  Europa Liga Narodów UEFA 16.10.2018 godz. 20:45
  Stade de France

  STSTyp: Wygrana Francji
  Kurs: 1.75

  Obie reprezentacje są na przeciwległych biegunach. Francuzi nie przegrali kilkunastu ostatnich meczów, a w dodatku w ostatnim czasie dobrze radzili sobie w potyczkach z Niemcami. Goście z kolei mają jeden z najgorszych roków w historii swojego futbolu.
  Typ bukmacherski
 2. Hiszpania Hiszpania

  Anglia Anglia

  Europa Liga Narodów UEFA 15.10.2018 godz. 20:45
  Estadio Benito Villamarín

  E-TotoTyp: Wygrana Hiszpanii
  Kurs: 1.65

  Piłkarze reprezentacji Hiszpanii są rozpędzeni. Niedawno rozbili 6:0 Chorwatów, a ostatnio pokonali Walię 4:1. Będzie to już drugi mecz z Anglikami w Lidze Narodów. W pierwszym reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego zwyciężyła 2:1. Gościom o rewanż będzie trudno, ponieważ przed własną publicznością Hiszpanie nie przegrali od czerwca 2016 roku.
  Typ bukmacherski
 3. Polska Polska

  Włochy Włochy

  Europa Liga Narodów UEFA 14.10.2018 godz. 20:45
  Stadion Śląski w Chorzowie

  E-TotoTyp: Wygrana Polski
  Kurs: 3.10

  Reprezentacja Polski nie gra na wysokim poziomie, defensywa popełnia sporo błędów, ale akurat w rywalizacji z Włochami ma spore szanse na zwycięstwo. Rywale bowiem znajdują się w kryzysie. Nie wygrali żadnego z pięciu ostatnich meczów, a z ostatnich 15 zwyciężyli ledwie cztery. I to ze słabymi przeciwnikami. Na własnym terenie biało-czerwoni powinni skromnie wygrać.
  Typ bukmacherski

Ulubieni zawodnicy

Musisz być zalogowany

Newsletter

Przejdź do mobilnej wersji serwisu

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis meczenazywo.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK