Mecze Na Żywo.pl - nie tylko piłkarskie! Oglądaj mecze, meczyki w Internecie!

Zakłady bukmacherskie - czym są i jakie są rodzaje? 08.09.2017 11:46

Zakłady bukmacherskie - czym są i jakie są rodzaje?

Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc transakcja pomiędzy obstawiającym graczem a bookmakerem, w której gracz typuje dane spotkanie i przewiduje jego wynik. Firma bukmacherska np. STS przyjmuje taki kupon zaś po zakończeniu meczu rozlicza go jako wygrany, przegrany, lub w pewnych przypadkach zwróci postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość zwycięstwa?

Wysokość możliwej wygranej z określonego zakładu uzależniona jest od dwóch elementów – wielkości stawki, którą na konkretny zakład wyznacza użytkownik, a ponadto wielkość kursu, jaki został określony na dane zdarzenie przez bukmachera. Stawkę zawsze definiuje gracz a także to on decyduje ile pieniędzy postawi na oddany kupon. Kurs zaś jest subiektywnie determinowany przez określoną firmę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bookmakerzy przeważnie mają wysoce zbliżone kursy na te same wydarzenia, jednakże różnice są zawsze, nawet drobne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bookmakera, który podaje najwyższy kurs.

Zakład akumulacyjny

Jest to zakład w którym gracz wybiera kilka meczów równolegle a także aby wygrać, wszelkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich gra się poszczególne spotkania mnoży się wszystkie po kolei. Jest to niezwykle popularny zakład wśród młodych klientów, jacy stawiają bardzo niską kwotę grając dużo spotkań. Możliwa wygrana jest wtedy niesamowicie wysoka, jednakże prawdopodobieństwo zwycięstwa zmniejsza się z każdym dodatkowym typowanym meczem. Stawiając w ten sposób należałoby zaznajomić się z opiniami innych klientów zaawansowanych, którzy oddają swoje analizy a także przewidywania na forum buchmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się sporo ciekawostek na temat poszczególnego spotkania i nie grać w ciemno. Wtenczas posiadając np. dwa dobre zakłady, warto grać zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest duże a i dopuszczalna wygrana może być znacznie interesująca.

Najpopularniejsze warianty zawierania zakładów

Na rynku bukmacherów online, najpopularniejsze korporacje wyprzedzają się w tym jak wiele mają modeli i możliwości stawiania typów. Występują jednakże takie, które oferuje każda firma, albowiem są najpopularniejsze wśród użytkowników. Zaliczyć wolno do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), typ na ilość trafień w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (typer określa czy dana drużyna zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).

Oglądaj codzienne transmisje z najciekawszych meczów i rozgrywek sportowych
totolotek

Typy bukmacherskie

 1. Korona Kielce Korona Kielce

  Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec

  Polska LOTTO Ekstraklasa 24.09.2018 godz. 18:00
  Kolporter Arena, Kielce

  E-TotoTyp: Wygrana Korony Kielce
  Kurs: 2.00

  Korona Kielce gra równo i solidnie. Zagłębie Sosnowiec do tej pory nie pokazało natomiast, że zasługuje na pozostanie w ekstraklasie na kolejny sezon. Obie drużyny rozegrały między sobą trzy oficjalne spotkania w Kielcach. Za każdym razem górą była Korona.
  Typ bukmacherski
 2. Górnik Zabrze Górnik Zabrze

  Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok

  Polska LOTTO Ekstraklasa 23.09.2018 godz. 18:00
  Stadion Miejski w Zabrzu

  LV BETTyp: Obie drużyny strzelą gola - TAK
  Kurs: 1.70

  Po ośmiu kolejkach sezonu 2018/2019 o grze Górnika Zabrze można powiedzieć niewiele dobrego. Pozytyw? Forma Igora Angulo, który zdobył do tej pory już cztery bramki. W niedzielę atutem zabrzan będzie też własny stadion. Za Jagiellonią przemawia jakość piłkarska, która jest zdecydowanie wyższa. Można zakładać, że w tym meczu gracze obu zespołów będą zdobywać gole. Tak było w trzech ostatnich potyczkach bezpośrednich.
  Typ bukmacherski
 3. Miedź Legnica Miedź Legnica

  Legia Warszawa Legia Warszawa

  Polska LOTTO Ekstraklasa 22.09.2018 godz. 20:30
  Stadion Miejski w Legnicy

  E-TotoTyp: Obie drużyny strzelą gola - TAK
  Kurs: 1.83

  Piłkarze Miedzi Legnica preferują ofensywny futbol i strzelali bramki w siedmiu z ośmiu rozegranych meczów. Na własnym terenie zdobywali przynajmniej jednego gola na spotkanie. Legia może nie imponuje, ale ma w swoich szeregach piłkarzy, którzy potrafią zdobywać gole. Można spodziewać się widowiska okraszonego bramkami.
  Typ bukmacherski

Ulubieni zawodnicy

Musisz być zalogowany

Newsletter

Przejdź do mobilnej wersji serwisu

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis meczenazywo.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK